Celeste EP 

 

Duchovný pohľad na zdravie

 

 


Ivan Kostov Ivanov / rozhovor/

 

 

Ako a kedy ste prišli na to že viete pomáhať ľuďom, že máte dar liečiť a uzdravovať ľudí?
Keď som mal 33 rokov, tak som počul hlas. Musíš pomáhať ľuďom, musíš ich liečiť. V tom období som v Boha veril málo, tak som si myslel, že som asi unavený. Dlhý čas som rozmýšľal a uvedomoval si, že to nie je normálne, aby človek počul taký hlas. Pomyslel som, že pôjdem za psychiatrom, psychológom, neurológom. Ale keď som bol raz zo svojimi deťmi, tak mi starší syn povedal: " Ocko čo robíš veď mi spáliš ruku". Po telesnej výchove mal malú ranku a ja neviem prečo, začal som okolo jeho tela robiť pohyby. Po chvíli sme videli, že ranka zmizla. Vtedy som si spomenul na hlas, čo som počul a v tej chvíli som sa presvedčil že mám silu pomôcť ľuďom. Začal som s kolegami z práce, keď jedného boleli kríže, tak som mu na nich položil ruku a on povedal: " Vieš ako mi je dobre...". Druhého bolela hlava, ruka a tak som vlastne začal liečiť.

Takže vaším prvým pacientom bol váš vlastný syn.
Áno.

Akým spôsobom pracujete, ako prebieha liečenie?
S postupom času som sa naučil na veľa spôsobov liečby, príroda nás učí stále. Myslím si, že človek vo svojom živote ide po akomsi rebríku hore a vždy keď svojimi skutkami pomáha ľuďom, tak ho príroda naučí niečo nové, stále nové a nové.

Takže vaša práca je prácou v dodávaní energie?
Áno je to spôsob, že človek môže pôsobiť rukami, alebo myšlienkou. Je možné pôsobiť po jednom vlásku, gombíku, alebo kúsku odevu, topánky. Myslím si že v tom čase účinkujú vyššie sily, čo stoja nad nami, možno povedať priamo pán Boh.

Nie je teda ani potrebné, aby ten človek bol prítomný pri liečbe, stačí len časť odevu, alebo časť oblečenia a dokážete cez túto vec na neho pôsobiť?
Áno myšlienka je veľká zbraň, a môže tiež, keď nie je dobrá, veľmi uškodiť. Ja stále, keď mám otázky, kde nepoznám odpoveď, tak stále pozerám do biblie. Tam je napísané, že človek nemôže byť sluha dvom pánom. Bohu, aj diablu.

Takže z toho vyplýva, že ste veľmi veriaci človek.
Už áno. Ja som pred tým málo veril, ale už 20 rokov sa zaoberám takýmito vecami, a teraz ,aj keď ma dajú na kríž, tak si Boha neopustím.

Viete pomôcť ľuďom s akýmkoľvek ochorením, alebo sú ochorenia, kde viete, že tam nemôžete pomôcť, alebo že dokonca tam vy nemôžete zasiahnuť.
Niektorý liečitelia hovoria, že liečia všetko. To nie je pravda. Ja si myslím, že každý človek má svoj osud. Keď má osud, že sa mu pomôže ,tak sa mu naozaj pomôže. Potom nie každý môže pôsobiť na srdce a cievy.
Myslím si že teraz je čas aby si štandardná medicína a naša ľudová medicína podali ruky. Pretože v tejto dobe ľudia potrebujú viacej pomoci.
Keď sa spolupracuje s lekármi, výsledky sú veľmi dobré.

Takže môžete pomôcť komukoľvek, len keď má človek srdcovo cievne ochorenia, tak v tom prípade radšej do toho nejdete.
Tam nie, mohlo by sa človeku poškodiť.

Robili ste aj nejaké skúšky, testy? Overoval niekto vaše schopnosti?
V Bulharsku keď niekto chce byť ľudový liečiteľ, tak máme štátne laboratórium, kde sa robia pozorovania a vyšetrenia pacientom a liečiteľovi. Taká skúška trvá dva roky.
Môžem vám aj pár slovami povedať, aké to boli skúšky.
Jednou zo skúšok bolo zistenie, aké máte bio-pole, aké má bio-pole pacient pred pôsobením a po pôsobení. Podľa bio-poľa sa môže posúdiť, ako sa telo nabilo s energiou.
Ďalšou skúškou bolo pôsobenie na diaľku, alebo pôsobenie na mikróby. V dvoch rukách sa držia skúmavky s mikróbmi a zistí sa, po koľko minútach sa tieto mikróby zničia.

Toto je snímka vyžarovania biopoľa ruky Ivana Kostova urobená v laboratóriu. Biele polia sú vyžarovania okolo prstov ľavej ruky.

Kto bol členom tej skúšobnej komisie, boli to aj lekári.
Áno boli to len lekári. Oni robia vyšetrenia pacientom a nám.
Ďalšou skúškou bolo ako dlho môžem pôsobiť na ľudí a prvý a posledný pacient mal merané bio-pole. Robil som 28 hodín v kuse a zistilo sa že posledný pacient dostal najviac. Prečo je to tak? Myslím si že posledný pacient dostal viac o toľko, koľko som ja viac dal ľuďom a príroda, teda pán Boh to vrátil mne a ja som to dal jemu.

Akým spôsobom diagnostikuje? Človek musí prísť a povedať, že ho napríklad bolí žlčník, alebo viete vy sám určiť, kde má problém?
Keď za mnou niekto príde Ja najprv pozerám niečo, ako jeho kontúru- obrys a tam kde má problém, vidím tmavé bodky. Veľa krát prídu ľudia, že ich bolí noha a problém ide z chrbtice, alebo ich bolí hlava no problém ide z krčných stavcov. Často prídu mladé ženy, že majú problém po ženskej stránke, ale problém ide od členka, alebo krížov. Myslím si že takí ľudia, ako ja, nechcem sa chváliť, majú iné schopnosti zistiť prameň problému.

Takže dá sa povedať, že vy si robíte svoju vlastnú diagnostiku, vidíte kde ten problém je, z čoho pramení, kde vyviera.
Áno, to je základ.

Musí vám človek veriť aby ste mu mohol pomôcť?
Ja stále hovorím aj ľuďom, keď chcete aby vám pomohol, lekár alebo liečiteľ, vy najskôr musíte veriť, že sa vám pomôže. Vtedy dochádza ku spoločnej práci. Hovorím, že jeden acylpirín môže pomôcť aj na rakovinu, keď človek verí. Viera je dôležitá, ona je asi 80% úspechu liečby.

Dá sa povedať, že ona zohráva dôležitú úlohu u liečiteľov a lekárov?
Áno, ale štandardná medicína sa nesmie podceňovať.

Keď by som vás navštívila, ale vám nedôverujem. Mám však bolesti a lekári mi nevedia pomôcť, pomôžete mi, ak ja vaším schopnostiam nedôverujem?
Sú aj iné možnosti, keď sa človek naučil pôsobiť aj na takýchto ľudí. Takže napríklad zo 100 ľudí sa len jednému nepomôže, tam kde príroda povedala nie, tu sa nepomôže.

Viete liečiť a uzdraviť niekoho na diaľku?
To nie je problém, veľmi často mi moji priatelia zo Slovenska a Bulharska ,aj keď robia v Amerike, alebo Austrálii, telefonujú, aby som im pôsobil cez telefón, alebo fotku. To nie je problém.

Stačí teda ak vám niekto donesie fotku človeka, ktorý je chorý a vy cez tu fotku, alebo telefón dokážete na neho pôsobiť?
Áno, pretože vtedy sa pracuje s myšlienkou.

Dokážete pomôcť aj sám sebe?
Áno ja si tiež pomáham. Prečo vlastne ochorieme? Choroby prídu, pretože človek stratil spojenie s Bohom. Takže keď človek ochorie, najprv musí prosiť a Boh mu odpustí. Vtedy mu On ukáže ,kde, kto a ako ho vylieči. Takže keď nedaj bože aj mňa niečo začne bolieť, ja prosím o odpustenie a už je potom chvalabohu dobre.

Vaša práca je veľmi náročná a iste aj vyčerpávajúca. Akým spôsobom sa dobíjate ako regenerujete svoje sily?
Ja sa nikdy nedobíjam, viete to je tak, som len takou jednou anténkou, spojením s inými svetmi.

Takže sa dá povedať, že cez vás prúdi energia, ktorú dodávate ľuďom?
Áno.

Viem že sa na Slovensko vraciate opakovane, stretol ste a pracoval s veľkým množstvom ľudí. S akými najčastejšími ochoreniami ku vám prichádzajú ľudia?
Bolesti chrbtice sú tou chorobou, nazval som ju už tiež slovenskou chorobou. Bol som na mnohých miestach, v mnohých štátoch, no taký veľký problém som nikde nevidel. Tu každý druhý človek má také problémy.

V čom vidíte príčinu tohto ochorenia?
Príčina je v životospráve ľudí, potom nervozita, ktorá teraz je tu všade. To je ako spoločná meditácia ľudí a tieto myšlienky takto účinkujú na celé mesto.
Ja už pre 20 rokmi som vedel, že budem v tejto krajine. Mal som jednu kolegyňu, čo veštila z kávy a ona nakreslila na mapu: Užhorod - Košice a povedala, že tu budeš dlhé roky. Ja som ani nepoznal, že také mesto existuje.

Ale teraz už Michalovce a Michalovčanov poznáte dobre.
Už áno.

Liečite aj psychické poruchy?
To záleží na tom ,v akom sú štádiu a ešte raz poviem, záleží, aký ma človek osud, akú ma karmu.

Keď hovoríte o karme, alebo osude, znamená to, že sú ľudia, ktorí majú takú karmu, že im nie je možné pomôcť, že tým v tomto živote musia prejsť?
Tak, keď im doktor, alebo liečiteľ nemôže pomôcť, tak si títo ľudia môžu vyprosiť u Boha, aby sa im odpustilo. Čo hovoril pán Ježíš? Že títo ľudia potrebujú len pôst a modlitbu.

Takže po telesnej stránke by sme mali dodržiavať nejaký pôst a po psychickej stránke sa modliť, meditovať, prosiť o odpustenie.
Áno.

V čom spočíva ten pôst?
Naše náboženstvo je trocha iné a ja nechcem povedať, že vaše nie je dobré. Každá mentalita ľudí, krajina potrebuje určitý druh náboženstva. Takže hocijaké náboženstvo je dobrou cestou ku Bohu.
Myslím si, že to, ako robili starí ľudia pôst, bolo najpresnejšie. Ja napríklad viac ako 10 rokov, 48 dní pred veľkou nocou robím pôst bez mäsa, vajcia, mlieka, bez všetkého čo obsahuje živočíšnu bunku. Potom v lete 15 dní pred sviatkom panny Márie, 40 dní pred Vianocami. To je spôsob, ako poďakovať Bohu, prečistiť si telo a posilniť ducha.

Keď hovoríte o tak dlhom pôste, zaujímalo by ma, či môže človek ktorý každý jeden deň jedol mäso zo dňa na deň prestať jesť živočíšne produkty, alebo by to mal obmedzovať postupne?
Je treba začať tak, že jeden týždeň sa prestane jesť mäso a potom sa vylúčia aj mlieko, maslo a syr.

Po ukončení pôstu sa môžeme vrátiť k pôvodnej strave, čo by ste odporúčal?
Odporúčal by som postupný prechod k pôvodnej strave.

Liečite aj postupné strácanie zraku?
V Bulharsku ľudia vedia že najlepšie pôsobím na ľudí, ktorí majú porobené a na ľudí ,čo majú problémy s očami. Zasa vám poviem, že sa nechcem chváliť, je to spoločná práca s pacientom a aký má človek osud... no dá sa pomôcť, alebo aspoň zastaviť, aby sa stav nezhoršoval.

Zaujímalo by ma, či máte aj jasnovidecké schopnosti, či vidíte minulosť, prítomnosť a budúcnosť pacienta ?
V biblii sa píše toto, stále vám hovorím, že ja si robím konzultácie s bibliou a tam je napísané, že človek musí prosiť o prorocké schopnosti. Takže keď vidíte človeka ,čo sa trápi, človek musí za neho tak prosiť Boha, aby sa mu tento osud zmenil. Stále aj ľuďom, čo boli u mňa hovorím, nech vám pán Boh pomôže, nech ste zdraví, nech vám pán Boh dá radosť. Takže keď sa vrátim k otázke, nemám rád jasnovidectvo, ale používam ho vtedy, keď potrebujem zistiť, odkiaľ pramení problém.

Poviem vám príklad: dozviete sa, že za 2 roky dostanete 5 miliónov korún, keď sa to dozviete, vaša povaha sa zmení, dostanete celkom iné myšlienky a tak sa vibrácie okolo vášho tela zmenia. Takto sa ale zmení aj váš osud.

Alebo príklad s paňou, ktorú bolel trojklanný nerv na tvári. Normálne volám ľudí 2 až 4 krát,a ona bola 7 krát a bolesť neprestala. Preto som sa pozrel do jej minulého života. Ona v minulom živote, ja verím na minulé životy, dala facku 7 ročnému dieťaťu, keď mala 22rokov. Preto ju pán Boh potrestal a ona sa 7 rokov trápila. Povedal som jej, aby išla do kostola, zapálila sviečku a o toto poprosila pána Boha. Povedala som , že ja som nikdy dieťa nebila, ale keď zapálila sviečku, táto bolesť hneď prestala. Takže tieto schopnosti využívam, len keď musím, vo chvíľach, keď ľudia nevedia ako ďalej.

Kto vám sprostredkováva toto videnie?
Každý človek má svojho anjela strážneho, tento anjel mu sprostredkováva spojenie s vyšším centrom, kde je pán Boh.

Keď príde za vami človek, o ktorom viete, že už pred sebou nemá dlhú budúcnosť, lebo má veľmi vážne ochorenie, poviete to tomuto človeku?
Musím povedať, že liečiteľ, alebo doktor nesmie nikdy povedať také zlé veci. Pretože taký človek ako ja, alebo lekár, môže urobiť vplyv na toho človeka. Človeku sa však jeho osud môže zmeniť aj v poslednej minúte od pána Boha. Takže najlepšie je, keď mu dáte nádej. A príroda a pán Boh nech si rieši čo má.

Je teda lepšie poskytnúť týmto ľuďom nádej?
Áno, dať im aspoň iskričku nádeje.

Čím sa váš život odlišuje od života ostatných. Žijete tak ,ako žijú ostatní ľudia?
Áno, ja nevidím žiaden rozdiel. Ja som obyčajný človek a takým aj ostanem.

Robíte aj spoločné seanse?
Áno, v Rusku po výbuchu v Černobyli, sme urobili 102 spoločných seans pre pomoc deťom z tých oblastí. Boli to seanse na štadiónoch aj pre 40 000 ľudí naraz. Takže keď pôsobím na takejto seanse ja pôsobím na úroveň bunky, alebo na vedomie ľudí. Nikdy nerobím tak aby sa dostali do hypnózy. Nemám rád hypnózu, viem ako sa robí, no nemám ju rád. Prečo ju nemám rád, pretože keď sa robí špiritizmus a hypnóza, vtedy sa duch oddelí od tela a hore sa mu páči. Vtedy je ten čas ,aby duchovia, ktorí sú okolo zeme, vnikli do tohto tela. Preto nemám rád hypnózu a špiritizmus.

Pracujete aj s ľuďmi, na ktorých bola praktizovaná čierna mágia a hovorí sa že na Východnom Slovensku je toho veľmi veľa. Je to tak a dá sa takýmto ľuďom pomôcť?
Nemôžme povedať že len na Východnom Slovensku. Asi my, slovanské národy, máme takú mentalitu. Najprv by som povedal čo je to mágia. Je to posielanie negatívnej energie do daného objektu. Potom závisť,čo je zase pôsobenie a posielanie negatívnej energie. Takže vďaka Bohu príroda ma naučila, ako je možné očistiť ľudí od týchto problémov.

Ďalšia otázka je, či sa dá liečiť zajakavosť u troj ročného dieťaťa?
Dá sa. To sa zjaví, keď sa dieťa zľakne, dostane stres.

Ste veľmi úspešný aj pri liečbe neplodnosti a párov, kde už lekári nedávali žiadnu nádej.
Na Slovensku sa chvalabohu už narodilo takto 86 detí /19.02.07/ Prečo majú také problémy? Sú to také problémy, že často krát aj doktori povedia, že aj manžel aj manželka nemajú problémy, že sa im musí dariť. No problém je v duchovnej oblasti. Ja sa z nimi rozprávam, naučím ich ako majú žiť, rozmýšľať, správať sa a už sa to chvalabohu podarí.

Takže, nie je tam nejaká organická príčina, ale je potrebné niečo zmeniť vo svojom živote.
Áno, svoje myšlienky.

Domnievate sa, že príčiny chorôb vyplývajú z nášho spôsobu života?
Áno. Človek, keď ochorie, musí si najprv zmeniť myšlienky, keď treba aj posteľ si otočiť opačne, zmeniť si aj stravu. Vtedy je telo ako stresované, nie je zvyknuté na také vibrácie a začína sa brániť. A už sa niečo stane.

Máte nejaký recept alebo odporúčanie ako žiť tak aby sme boli zdraví a prežili ten život skôr v radosti, pohode a nie obavách, chorobách.
Takže, prečo ľudia ochorejú? Pretože oni v sebe stratili božiu lásku, tú vieru, to božie požehnanie, ktoré má každý. Keď oni stratia toto, tak začína negatívny vplyv od iných síl na ľudské telo. Pôsobí sa vtedy viac na ducha a potom už je telo slabé a nevládne.

Je to aj otázka chodenia, alebo nechodenia do kostola, alebo ta viera v Boha je o niečom inom?
Ako môžeme povedať, že je človek veriaci. Veriacim je, keď má lásku k Bohu, ľuďom, ku zvieratám, stromom ku všetkému. Toto je viera v Boha. Láska k životu, ako takému.

Takže keď chcem, tak do kostola chodiť môžem ,a ak nie, tak nemusím, lebo s Bohom môžem komunikovať kdekoľvek?
Môj názor je, že ľudia potrebujú chodiť do kostola, pretože tam všetko, čo ich trápi, povedia zo svojimi myšlienkami pred svätými obrazmi a ten kameň ,čo ich v duši ťaží ,dajú takto preč.

Mohol by ste sa s nami podeliť o najzaujímavejšie liečebné prípady?
Ja nikdy nezabudnem na tento príbeh:
Priniesli mi dieťa 1.5 ročné s nádorom v hlave tak sa narodilo. Malo 1,5kg a diagnóza bola, že dieťa neprežije. Len po jednom pôsobení mi mama dieťaťa s úžasom prišla povedať, čo sa stalo. Oni boli zvyknutí, že dieťa nepočuje, nevidí, nehýbe sa. Ono sa však ráno postavilo, chytilo sa v postieľke a hrá sa s hračkou. Keď toto uvidela mama, tak sa zľakla. Prišla a ukázala mi chlapca, ako normálne otáča s hlavou, pretože vidí. Ešte niekoľko krát som sa stretol s týmto dieťaťom, chvalabohu má len 3 dioptrie, behá a keď som ho naposledy videl hrať futbal, keď mal 10 rokov, tak aj ja som zaplakal. Boli to slzy radosti.

Nezabudnem tiež na dieťa od Odesy. Dieťa malo problém, že sa mu vracal moč do ľadvinky. Po jednom pôsobení na druhý deň, začalo dieťa močiť, ale len z jednej ľadvinky. Po štyroch mesiacoch, keď sme sa stretli ,už dieťa bolo chvalabohu v poriadku.

Podľa vás to bola náhoda?
Nič nie je náhoda, všetko náš osud, aj tento rozhovor ,čo sa teraz rozprávame ,to už bolo dávno napísané.

Ďalšia otázka je, keď niekto cíti, že má schopnosti liečiť, môže to s vami konzultovať?
Áno, ja robím konzultácie s každým. Ale čo by som k tomu povedal:... choroba to je energia a on, keď lieči tak, musí túto energiu zobrať na seba. Len vtedy tento pacient bude oslobodený od tejto choroby. Keď sa neviete oslobodiť od tejto energie, tak ochoriete vy.

Ďalšia otázka: už 4 roky mám problémy zo žalúdkom, pociťujem závraty, až stratu rovnováhy. Neviete, z čoho by to mohlo vznikať?
Problémom je vegatívny nervový systém.

Dá sa to liečiť bylinkami?
Nie toto nie.

Máte ešte nejaký zaujímavý prípad?
Spomínam na prípad s očami. Bola to Lenka z Leningradu, bola úplne slepá. Po jednom pôsobení začala vidieť. To nebol zázrak, to dieťa malo taký osud. Potom vám poviem prípad zo Svaľavy na Ukrajine. Každý deň po seanse začínalo jedno dieťa počuť. Každý deň jedno. Posledný deň, bola nedeľa, začalo počuť 7 detí.
Jedna pani mi povedala, že ona vedela , že prídeme už dávno. Keď bola ešte mladá, nejaká jasnovidka jej z kariet povedala: " Ty sa vydáš a budeš mať dve dcéry. Prvá dcéra bude mať dcéru, ale bude hluchonemá. Prídu traja ľudia z iného štátu a oni ti pomôžu, keď dcérka bude mať 7 rokov". Babka povedala, že keď vnučka mala 7 rokov, tak vo všetkých novinách, rádiu a televízii hľadala informácie. Ona prešla 800 kilometrov do Svaľavy a dieťa sa vyliečilo. To sú také prípady, že keď si na nich človek spomenie, tak sa mu aj vlasy na hlave ježia.

Na Slovenko chodievate už desiatky rokov a chodíte stále len do Michaloviec.

Povedal by som, že príroda vie najlepšie, kde ľudia potrebujú takú pomoc. Stále ma tlačí, aby som prišiel tu. Prečo? Ako ste spomínala, tu je veľa negatívneho vplyvu cez myšlienky, cez čiernu mágiu.

Môžem niečo povedať na záver?
Človek sa môže zaobísť bez všetkého, ale bez zdravia a Boha nie.
Nech božia láska bude vo všetkých vašich ľuďoch.